Є в Шевченка народження дата —
Дати смерті у нього немає!
Є імена, що увібрали в себе душу народу, стали часткою його життя. Саме таким для українців є ім’я Тараса Григоровича Шевченка, славетного і величного митця, людини планетарного масштабу.
У Безм’ятежненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів з 06.03.2017 по 10.03.2017 року пройшли Шевченківські дні та тиждень української мови та літератури.« Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка – живе і вічне. Його творчість зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини, пройнята священною ненавистю до ворогів і гнобителів народу», -такими словами розпочалася лінійка, яку відкрили вчителі - словесники та учні 7 кл.
У приміщенні навчального закладу була оформлена виставка художньої літератури «Віночок Кобзареві», присвячена 203-й річниці від дня народження співця вільної України, геніального поета, прозаїка, драматурга, мислителя, історика, етнографа, фольклориста, талановитого художника. Бібліотекар Іванова В.М. та учні розповіли про життя і творчість митця, про його безмежну любов до рідної землі.
Цікавим та пізнавальним для учнів став виховний захід «Хай славиться твоє ім’я, Тарас», проведений вчителем української мови та літератури Деркач І.В. Звучали записи пісень на слова Тараса Шевченка, презентації супроводжувалися декламуванням поезій Кобзаря. Учні 7 та 8 класу підготували цілу інсценізацію творів: поеми «Катерина», «Наймичка», «Сова». Продемонстрували учні свої акторські здібності, цей захід сприяв виховуванню поваги до Шевченкового слова та зацікавленість до детального вивчення його життя та творчості.
Українська символіка, кетяги калини, колоски пшениці, вишиті рушники, книжкові виставки, портрети Шевченка, стіннівки, учнівські малюнки прикрашали навчальний заклад.
Протягом Шевченківських днів учителями-словесниками на уроках української мови та літератури були проведені бібліографічні хвилинки, диктанти, присвячені вшануванню пам’яті Т.Г.Шевченка. Високий рівень творчості виявили діти, працюючи над створенням стінгазет «Любіть Україну і мову її солов’їну».
Тиждень завершився літературно – музичною композицією «Вертайся, рідна мово, у серце народу, у душу країни», підготовлена учителем української мови та літератури Чижевською Л.О. та учнями 5 та 9 класу. Прозвучали прекрасні поетичні рядки про мову та сучасні українські патріотичні пісні. На заході були підведені підсумки конкурсів, що проводилися протягом тижня. Переможцем «Конкурсу грамотіїв» ( диктант) стала учениця 8 класу Мельнічук А. Учениця 5 класу Сисоєва К. стала переможцем конкурсу на найкращий зошит з української мови.
ДЕНЬ ІМЕНИННИКА
Сучасне суспільство вже має нову дитину, що вихована вуличним та віртуальним світом коп’ютерів і телевізорів. Байдужість, жорстокість, егоїзм, відчуття неповноцінності, бездуховність, із ослабленим здоров’ям, низьким духовним розвитком, порушеною психікою. Ось, далеко не ввесь, перелік відпечатку сучасного часу. А звідси й низька успішність, апатія та пасивність до навчально-виховної роботи учня в школі. Ось чому сьогодні кожен класний керівник виокреслює першочерговим завданням виховної роботи в школі виховання ціннісного ставлення дитини до себе. Вже стало доброю традицією в 5 класі відмічати день іменинника. Діти на чолі з класним керівником Вербою Лілією Іванівною заздалегідь готуються до цього свята: складають сценарій, готують художні номери, різноманітні конкурси, поздоровлення. Така форма роботи дає учням змогу згуртуватися, співпереживати один одному, виховувати повагу один до одного. На завершення вітальної програми діти насолоджувалися тортом від іменинника.
ВЕСНЯНИЙ ПРОМЕНАД
Весна… Це пора всіх дівчат. Вона схожа на них, бо така ж гарна, юна, весела і ніжна. І сьогоднішня конкурсна програма була присвячена весні і дівчатам, яких ми порівнюємо із весняними квітами. І тому всіх учасниць називали не по іменах, а назвами квітів. Конкурсна програма мала назву «Весняний променад», під час якого учасниці здійснили невеличку прогулянку і відвідали кілька салонів: «Художній», «Модельний», «Світський», «Співучий», «Кухарський». Дві найменші учасниці учениці 5 класу набрали однакову кількість балів і тому жюрі звернулося за допомогою до глядачів. Таємним голосуванням було визначено переможницю, Чебан Євгенію, яка заслужила титул «Міс Весна». Усі учасниці отримали пам'ятні подарунки.
МАСЛЯНА!!!!!!!!!!!!
Свято проводів зими й зустрічі весни – одне з найулюбленіших свят для всіх слов’янських народів, яке відображає загальну радість у зв’язку з настанням бажаної весни, розквітом природи й самої людини. Масляну святкували по-різному, але її основа незмінна - боротьба сил Зими й Весни.
У Безм'ятежненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів свято почалося з показу п'єси М.Альбіковського «Жартівниця». Виступ юних аматорів налаштував присутніх на піднесений настрій, веселість, життєву енергію, відчуття доброти й свята.
Масляна, Масниця, Колодій – це не лише одне з календарно-обрядових свят українського народу, а й свято, яке має велике символічне значення: надію на оновлення, перемогу життя.
ПІД ЗНАКОМ КУПІДОНА
Кохання приходить раптово і несподівано, коли у шаленому галопі час раптом зупиняється, коли в калюжах повсякденного життя відбиваються промені невловимої, тріпотливої радості, коли душа спалахує іскорками мрій та лине у безмежний світ. Кохання приходить тоді, коли однієї миті тернисті стежки двох перетинаються і зливаються воєдино.
У житті всіх людей наступає мить, коли два погляди зустрічаються, а серця, вражені золотими стрілами Купідона, втрачають краплини крові, які виводять на скрижалі життя звичне й неповторне водночас «кохаю».
Наступила довгоочікувана мить і для учнів нашої школи. Діти із великим задоволенням надсилали листівки – сердечка один одному.Змінюються часи і влада, змінюються життя і людський світогляд. Але незмінними залишаються найвищі істини, незмінною лишається людська потреба любити. Нерозгаданою залишається таємниця душі, у якій незгасним вогнем горить священне і нездоланне почуття любові. Кохайте і будьте коханими!
Нарешті настала справжня зима. Сніг покрив усі ліси, поля, садки і будинки. Це найкраща пора для дитячих веселощів та розваг. Але не для всіх ця пора року довгождана та очікувана. Не дуже радіють приходу зими наші друзі – птахи, яким дуже важко добувати собі їжу з – під снігу.
Проблема порятунку Землі виходить на перший план людських турбот: діють запроваджені програми щодо економічного використання природних ресурсів, поглиблюється наукова i виховна робота з екології – започатковуються природоохоронні акції, проекти.
Одним із таких доброчинних заходів у 5 класі стала акція «Нагодуй птахів»,
яку організувала класний керівник Верба Л.І.. Діти разом з батьками поробили годівнички, на початку зими вивісили їх на території школи і регулярно годують птахів. Веселою юрбою злітаються птахи до годівничок, їхній щебіт лунає як подяка дітям за їх милосердя, за їх щире серце.
І від птахів лунає щебіт,
Подяка рідним малюкам:
«Хай милосердя в вашім серці
В житті ніколи не зника.
Йдіть по життю із цим знаменом,
Ми щиро дякуєм усім.
Наш рідний край стане зеленим,
Цим ми завдячуєм вам всім» - ось такі слова подяки ніби лунають у щебетанні птахів.
Учні дружньою, шкільною родиною об’єдналися для доброї справи та залишили згадку рідній землі.
З першим снігом і морозами приходять в Україну зимові свята. Найбільшим і найрадіснішим для дітвори є свято Миколая. Відбулося воно і в Безм'ятежненській ЗОШ І-ІІI ст. для учнів початкової школи. Школярі чекали на свого покровителя, доброго Духа. Хлопчики і дівчатка, щоб отримати гарного подарунка відМиколая, намагалися добре вчитися, поважати старших,допомагати батькам.
Разом зі Святим Миколаєм (учнем 9 класу Даночком Богданом) діти подорожували Дорогою Дружелюбності до Країни Добра.У формі гри діти узагальнили знання про людські чесноти, моральні правила поведінки в колективі, в сім’ї; ознайомилися із традиціями українського народу, християнськими святими; створили умови для проявів товариськості, уваги, винахідливості; виховували шанобливе ставлення до старших, батьків; вчилися виявляти піклування про молодших, слабших; виховували на зразку життя Святителя Миколая доброчесність, милосердя, поважне ставлення до ближнього. За це в нагороду діти отримали подарунки, від яких на обличчях з’явилася щаслива усмішка, дитяча радість.
Разом зі Святим Миколаєм до дітей на свято завітав настоятель Свято-Троїцького храму о. Ігор , який познайомив з історією цього свята, благословив усіх на добрі справи , а також подарував учням іконки з образом Миколая
Поряд з веселими подіями, на жаль, в українській історії є і сумні дати, не згадати про які не може жоден свідомий українець. Тому учні Безм'ятежненської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів 25 листопада вшановували пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років, взявши участь в інтерактивній акції «Ми живемо, щоб пам’ятати, а пам’ятаємо, щоб жити».
У нашій школі вцей день інформаційно-роз’яснювальну роботу провели волонтери.Вони розповіли про історичне та політичне значення події, зачитали свідчення очевидців. У кожному класі ця тема дуже зацікавила учнів. Виступи продовжилися обговореннями та власними судженнями учнів.
"Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.
Сьогодні 21 листопада всі учні Безм'ятежненської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів відзначали дванадцяту річницю Помаранчевої революції та третю річницю Євромайдану. Події Помаранчевої революції осені-зими 2004 року стали життєстверджуючим вогнем української нації. Серця українців з різних куточків багатосльозної країни почали вистукувати в унісон: "Разом нас багато, нас не подолати". Майдан кликав: "Усі, хто вірить в Україну, вперед!".
Тепер ми живі, як діти своєї Батьківщини, і житимемо, допоки будемо вірити і творити правду.
У світі процвітає насильство… І це не згадка про страшний період у прадавні часи. Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. жінок та дітей стають «живим товаром». Наприкінці ХХ сторіччя з його проявами зіткнулась і Україна.
Наша держава – це країна, з якої, як правило, здійснюється експорт жінок на світові ринки інтимного бізнесу. Ряд експертів одностайно висловлюються про те, що торгівля людьми є однією з галузей кримінального бізнесу, що розвивається найбільш стрімкими темпами у світі; у цій індустрії домінують добре організовані кримінальні синдикати; одержані прибутки йдуть на фінансування інших різновидів злочинної діяльності.
Тютюн, алкоголь, наркотики відбирають розум, волю, спокій, безпечність, нормальні відносини з рідними, близькими і друзями, інтерес до улюблених занять, здоров'я, життя. «Мій внутрішній голос каже: «Я не переношу запаху алкоголю і диму нікотину. Мені не приємні люди, які вживають алкоголь і курять. Ніхто не змусить мене прийняти хоч краплину наркотичної отрути. Я твердий у своєму рішенні. Я люблю життя. І тому я обираю здоровий спосіб життя!»» Такими словами мотивував свої вироби на виставку, яка проходила з 01 по 11 листопада в Безм'ятежненській ЗОШ І – ІІІ ступенів Конюхов Дмитро, учень 8 класу. Дмитро пред'явив дві роботи «Ні - наркотикам» та «Ми – за здоровий спосіб життя». Одна з робіт визнана кращою та подана на обласний етап акції «Молодь за здоровий спосіб життя»
Щорічно у листопаді відзначається свято День української мови та писемності. «Мова жива, вона немовчистеджерело, щовитікає з-підземлі і поїть кожного, хтоприпадає до неї устами. Її не можна не любити, бо вона прекрасна. Щобїївивчити, потрібнодокластибагатозусиль. А вчитиріднумову треба цілежиття, бо вона весь час змінюється, розвивається. Тожпам’ятайте, що українськамова – наш скарб, без якого не можеіснуватині народ, ніУкраїна як держава»- такі прекрасні слова прозвучали із вуст вчительки української мови та літератури Деркач І.В.під час виховного заходу.
На урочистій лінійці лідери учнівського самоврядування привітали педагогічний колектив, ознайомили із планом проведення дня, розкладом уроків, «новими» учителями і класними керівниками.
Святковий концерт приніс радісні моменти, задоволення і відчуття міцної шкільної родини. Кожен клас підготував вітання, художні номери. Пісенним дарунком від Баранової Таїсії розпочали святкове дійство. Ведучі Чебан Єлизавета та Криворучко Каріна знайомили педагогів із учнівськими родзинками-вітаннями.
Свято скінчилось, але продовжується у щоденній учительській праці: «сіяти розумне, добре, вічне..», любити усім серцем своє покликання – бути Учителем.
Під такою милозвучною назвою у Безм'ятежненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів проведено літературно-музичну композицію до свята квітів. Багато легенд, віршів, пісень прозвучали з уст юних квітникарів - учнів 5-6 класів. З цікавістю і захопленням глядачі у залі слухали легенду «Чорнобривці», яку розповіла п'ятикласниця Євгенія Чебан. Вірш «Квітуча Україна» читала Бондаренко Анна.
Із задоволенням гості свята слухали у виконанні учнів 6-го класу сучасні та народні пісні: «Квіти України», «Пісню про калину», «Чорнобривці», «Наш рідний край.Завершилось свято відгадуванням загадок, які підготували учні 7-го класуСвою творчість, уміння, любов до квітів учні 1-9 класів відтворили у композиціях
Проведення цього свята сприяло розширенню кругозору, знань, любові до квітів рідного краю, формуванню естетичних смаків, вихованню поваги до людей праці.
Закінчилося свято подякою учням, їхнім батькам, класним керівникам за творчу працю у створенні композицій. Наостанок учні поклали всі квіти до пам'ятника загиблим воїнам.
Ми за чисте довкілля
Ми живемо в епоху бурхливого розвитку цивілізації. У нашому суспiльствi так гостро постає проблема екологічного захисту, стрімко зростає інтерес до екологічних питань. Люди намагаються перебудувати свої взаємини з природою. Проблема порятунку Землі виходить на перший план людських турбот: діють запроваджені програми щодо економічного використання природних ресурсів, поглиблюється наукова i виховна робота з екології – започатковуються природоохоронні акції, проекти.
Одним із таких доброчинних заходів стала акція «Оживи струмочок», яка організувала учнів школи очистити струмок, який протікає в лісі на чолі з вчителем біології Пересадою О.В.
Учні дружньою, шкільною родиною об’єдналисядля доброї справи та залишили згадку рідній землі.
З нагоди Всесвітнього дня здоров’я та спорту в Безм'ятежненській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів пройшло незвичайне свято, це свято Олімпійське, яке проводиться в рамках Всесвітнього дня фізичної культури та спорту та Всеукраїнського Олімпійського тижня. Розпочався він із традиційної урочистої лінійки, на якій були присутні поважні гості: представник сільської ради Шемет Світлана Валеріївна, тренер футбольної сільської команди
Розпочалося свято із традиційної урочистої лінійки, на якій із привітальним словом виступила вчитель фізичної культури Верба Лілія Іванівна. Учениця 9 класу Чебан Єлизавета представила презентацію «Вони прославили Україну», повідомивши про видатних спортсменів, якими ми маємо гордитися і знати їхні імена. По класах відбулися виховні години на тему: «Історія Олімпійського руху».
КульмінацієюОлімпійськоготижня стали змагання «Веселістарти», які проходили на спортивному майданчику. Кожна команда підготуваласясумлінно: чіткість у представленні команд та відповідна форма одягуіземблемами, стрічками та девізом.
Отже, спорт – цездоров’я, а здоров’я – цежиття. Тому ми, молодепокоління, хочемозайматися спортом і з кожним днем усе більше загартовуватисвійорганізм. Аджезаняття спортом виховує в людиніцілеспрямованість, наполегливість та витривалість.
Минулої п’ятниці (26 вересня) всі йшли до школи в особливо піднесеному настрої. На устах сяяла усмішка, а в думках – грандіозні плани. Адже й учнів, і вчителів чекали не лише цікаві уроки, а й похід до осіннього лісу.
Прийшовши до місця призначення, класи, перш за все, розстелили покривала та розпалили багаття. Майже одразу в усіх казанках зашкварчало сальце, бо ж головним атрибутом цього походу була саме лісова каша. Усі кулінари на відмінно впоралися з дорученням, смачної страви наїлися не лише учні, а й компетентне учительське журі
Під час прогулянки учні збирали красиві гілочки та квіти, створюючи унікальні та гармонійні ікебани.
Цікавим випробуванням стала лісова естафета. Досліджуючи місцевість, шукаючи підказки та розв’язуючи загадки команди не лише знаходили шлях до перемоги, а й тренували увагу, інтелект і швидкість.Незвичним і новим для ліцеїстів конкурсом був«Лісовий Майданс». За короткий період увесь клас мав обрати музику й придумати номер та рухи. Змагаючись, усі отримали заряд енергії та позитивних емоцій.
Відпочивши, розважившись та насолодившись прекрасно проведеним часом, школярі повернулися додому. Проте цей похід надовго залишив у пам’яті яскраві та приємні спогади.
Святкування Дня фізичної культури і спорту в Україні припадає на другу суботу вересня (Указ президента від 29 червня 1994 року № 340/94). У цей день отримують поздоровлення не тільки спортсмени, а й тренери, учителі фізкультури та всі люди нашої держави, які прагнуть вести здоровий спосіб життя.
Веселим, цікавим, різноманітним виявився цей день в Безм'ятежненській ЗОШ І – ІІІ ступенів. Юні спортсмени мали змогу перевірити свої сили в естафетах, легкій атлетиці, спортивних іграх, які підготувала вчитель фізкультури Верба Лілія Іванівна.
Переможці та активні учасники змагань були нагороджені директором школи почесними грамотами. Всіх учасників чекав сюрприз: польова каша, яку приготували вчителі.
22 вересня щорічно в Україні відзначається свято - День партизанської слави.Заходи, які проводилися в Безм'ятежненській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів протягом декількох днів, мали на меті виховати чуйну, небайдужу та розуміючу дитину.
Тематична лінійка ознайомила учнів із історичними передумовами проголошення Дня партизанської слави, інформаційно-ілюстраційний вернісаж «Герої партизанського руху в Україні» розширив знання учнів про передумови розгортання та основні етапи розвитку партизанського руху в Україні; поповнив знання учнів про його провідних діячів.
Учні 8-9-х класів взяли участь у засіданні круглого столу на тему: «Партизанський рух в Україні у роки Великої Вітчизняної війни», у ході якого опрацювали історичні документи, переглянули відеоролик «Нацистський новий порядок», заслухали виступи учнів із мультимедійними презентаціями «Герої партизанського руху в Україні», обговорили проблемні питання.
Для учнів 5-7 класів відбулася тематична виховна година «Герої партизанського руху». Діти заслухали розповідь учителя історії І.В.Конюхової «Розгортання партизанського руху в Україні» та виступ Іванової В.М., бібліотекаря школи, яка презентувала книжкову виставку «Партизанський рух у художній літературі». Присутні зробили висновки та винесли уроки історії партизанського руху.
1 вересня учні школи та усієї України сіли за парти, і розпочався новий 2016-2017 навчальний рік. Перший навчальний день розпочався святковою лінійкою, на якій були присутні поважні гості: Коломієць Н.І., Василенко О.Ю, Дубнюк М.І., Буценко О.О..
Учні, батьки та педагогічний колектив отримали вітання від директора школи Назарової О.Л., батьківське слово звучало від Мельничук Вікторії Вікторівни, а настоятель храму Святої Троїці отець Ігор благословив учнів на успішне навчання. Для учнів школи пролунав перший дзвоник, який гордовито дзвенів у руках першокласників.
Традиційно в цей день урочисто проходить перший урок. Тема єдиного першого уроку – «Це наше і це твоє» для учнів 1-4 класів, а «Від проголошення Незалежності до нової України» для учнів 5-11 класів. Завдяки винахідливості класних керівників День Знань
відповідальний : Воронько Т.А.